Илия Груев-младши с дебют за Вердер, северняците биха Хановер за Купата

Щутгарт спечели срещу Фрайбург, Бохум изрита Майнц след дузпи

08:44 - 24 Декември 2020
3226

20-годишният българския футболист Илия Груев-младши направи своя дебют с екипа на Вердер Бремен. Той влезе от резервната скамейка при успеха на тима с 3:0 срещу Хановер 96 в двубой от 1/16-финалите в турнира за Купата на Германия.

Груев-младши е син на бившия ни национал Илия Груев, който е част от треньорския щаб на „бременските музиканти“.

Гостите от Бремен стигнаха до успеха след головете на Теодор Гебре Селасие, Джошуа Сарджънт и Жан Мануел Мбом. Илия Груев се появи в игра в 87-ата минута, когато изходът от двубоя вече бе предрешен.

По същото време Щутгарт отстрани Фрайбург след победа с 1:0 и продължава напред към осминафиналната фаза за Купата на Германия. Единственото попадение в срещата вкара Саша Каладжич четвърт час след първия съдийски сигнал.

В ранния мач Волфсбург постигна категорична победа с 4:0 срещу Зандхаузен. С два гола се отчете Вегхорст, а един добавиха Герхарт и Жоао Виктор.