Интер е на шест победи от Скудетото

Нерадзурите биха трудно Дженоа в мач номер 300 на Индзаги

09:13 - 05 Март 2024
1106

Интер зарадва треньора си Симоне Индзаги с победа по случай неговия мач №300 като наставник в Серия "А". "Нерадзурите" се наложиха с 2:1 над Дженоа на своя "Джузепе Меаца".

Кристиян Аслани в 30-ата и Алексис Санчес от дузпа в 38-ата минута бяха точни за домакините, а Йохан Васкес се разписа за гостите в 54-тата минута.

Този път победата за "нерадзурите" не дойде толкова лесно, колкото в последните няколко мача. Те доминираха през първата част, но през втората намалиха темпото и за малко да позволят на съперника да ги изненада неприятно. Дженоа върна един гол, а след това отбелязаха и още един, който обаче не бе зачетен заради засада.

Интер не допусна изненада и прибави нови три точки в актива си, като вече има преднина от 15 пред преследвача си Ювентус и направи нова голяма крачка към титлата.