Интер и Реал Сосиедад решават първото място в последния мач

Нерадзурите близо до знаменит обрат, Залцбург удържа щурма на баските

11:30 - 30 Ноември 2023
1620

Бенфика и Интер направиха мач за историята, завършвайки 3:3 в двубой от Група D на Шампионската лига. В Лисабон „орлите“ поведоха с 3:0 до почивката след хеттрик на Жоао Марио.

След това с попадения на Марко Арнаутович, Давиде Фратези и Алексис Санчес през второто полувреме „нерадзурите“ взеха точка и така остават на второ място в групата с 11 пункта.

Що се отнася до Бенфика, португалците е много вероятно да приключат европейското си участие още през декември, след като имат само точка на дъното в групата, като изостават на три зад третия РБ Залцбург.

Мачът в Сан Себастян приключи 0:0. Домакините отправиха 20 удара към вратата на съперника, но така и не стигнаха до гол.

Австрийците също можеха да изтръгнат победата, но преди почивката изстрел на Нене срещна гредата.

В последния кръг Интер и Реал Сосиедад ще решат съдбата на първото място в Милано. РБ Залцбург има 4 точки и ще финишира трети, ако не загуби с повече от един гол разлика домакинството си на Бенфика.