Интер излезе начело в Италия след разгром над Каляри

07:52 - 13 Декември 2021
1556

Интер излезе начело в класирането на италианското футболно първенство, след като постигна убедителна победа над гостуващия Каляри с 4:0 в среща от 17-ия кръг.

Съставът ,воден от Симоне Индзаги имаше огромно превъзходство във всички компоненти на играта и гостите можеха да си тръгнат от "Джузепе Меаца" с по-голяма загуба. За тима от Милано успехът е пети пореден, като в последните четири Интер не е допуснал гол във вратата си.

Лаутаро Мартинес отбеляза първото попадение в 29-ата минута, а малко преди почивката пропусна дузпа. Алексис Санчес покачи в началото на второто полувреме, а в рамките на две минути - от 66-ата до 68-ата Хакан Чалханоглу и Лаутаро Мартинес вкараха за крайното 4:0.

В класирането Интер изпревари градския съперник Милан и е лидер в класирането, като има преднина от една точка пред "росонерите". Каляри остава без победа под ръководството на Валтер Мадзари и в зоната на изпадащите.