Интер измъкна победа с чиста мрежа

Нерадзурите спечелиха минимално срещу Атлетико Мадрид

11:00 - 21 Февруари 2024
1121

Интер победи с 1:0 Атлетико Мадрид в първи мач от осминафиналите на Шампионската лига. Гола вкара резервата Марко Арнаутович в 79-ата минута.

"Нерадзурите" създадоха повече положения и заслужено взеха преднина преди ответния двубой след две седмици. Домакините доминираха през второто полувреме и защитата на Атлетико не издържа.

Двубоят беше по-специален за наставника на гостите Диего Симеоне. Аржентинецът игра за миланския гранд между 1997 и 1999 година, като спечели Купата на УЕФА през сезон 1997/98. По-късно Чоло беше съотборник със сегашния наставник на Интер Симоне Индзаги в Лацио.

Интер финишира на второ място в група "D" на турнира, но има само една загуба в последните си 14 мача в Шампионската лига. Тя дойде във финала през миналия сезон срещу Манчестър Сити.

Отборът на Симоне Индзаги е в серия от 6 поредни победи в италианското първенство и натрупа аванс от 9 точки пред Ювентус на върха в класирането, а междувременно спечели Суперкупата на Италия.