Интер не остави шанс на Юве

Нерадзурите се изравниха на върха с Милан

11:46 - 18 Януари 2021
1326

Интер направи чудесен мач срещу Ювентус в дербито на Серия А и постигна победа с 2:0, но реално можеше да разгроми своя съперник.

Така Интер изравни Милан на върха, но е с мач повече от „росонерите“, а Ювентус вече изостава на 7 точки от върха. Това бе и първа победа над Интер над Ювентус от близо 4 години и половина.

Нерадзурите бяха по-добри на терена през всичките 90 минути и не позволиха на „Старата госпожа“ дори да си помисли, че може да вземе нещо от „Джузепе Меаца“.

Артуро Видал вкара първия си гол с екипа на Интер. Преди началото на двубоя той бе уловен от камерите как целува емблемата на Ювентус след прегръдка с Джоржо Киелини. Видал дълго време бе част от Ювентус, но вече защитава цветовете на Интер.

В 52-ата минута Интер вкара и втори гол. „Нерадзурите“ направиха изключително бърза атака, при която топката от вратаря бе изпратена към Бастони, който опъна 60-метров пас към Никола Барела. Футболистът напредна и със страхотен шут отбеляза за 2:0.