Интер превзе и Вечния град

Гол на Лаутаро Мартинес детронира Рома на "Олимпико"

11:12 - 21 Октомври 2024
506

Интер Милано победи Рома с 1:0 като гост в оспорван мач от 8-ия кръг на италианската Серия А.

Гол през второто полувреме на Лаутаро Мартинес осигури трите точки на "нерадзурите" на Стадио Олимпико.

Интер вече е втори в таблицата със 17 точки, на две зад лидера Наполи, докато Рома е 10-и с 10 точки.

И двата отбора имаха редица голови възможности през първата част, но двамата вратари - Миле Свилар на Рома и Ян Зомер на Интер направиха няколко впечатляващи спасявания, за да запазят нулевото реми до почивката.

Един от основните футболисти на Интер Хакан Чалханоглу трябваше да напусне терена още в 12-а минути с контузия, в средата на първото полувреме треньорът на Интер Симоне Индзаги направи втора принудителна смяна заради травма на италианския национал Франческо Ачерби.

Въпреки това Интер съумя да излезе победител в дербито. В 60-а минута Лаутаро Мартинес вкара единствения гол в мача с четвъртия си гол за сезона.