Интер през иглени уши на 1/4-финал за Купата

Нерадзурите надделяха над Емполи след продължения

11:50 - 20 Януари 2022
1039

Интер се класира за 1/4-финалите на турнира за Купата на Италия след трудна победа над Емполи. Двубоят завърши 3:2 за "нерадзурите", които достигнаха до успеха след продължения.

Интер поведе в 13-ата минута на срещата. Дензел Дъмфрис намери Алексис Санчес в наказателното поле и чилиецът се разписа с глава. До края на полувремето "нерадзурите" имаха още две добри положения, но Дъмфрис и Лаутаро Мартинес не успяха да преодолеят стража на гостите.

В средата на второто полувреме Емполи изравни. Недим Байрами се възползва от добро подаване в пеналта и от близко разстояние направи резултата 1:1. Гостите поведоха в 76-ата минута, когато Андрей Раду си отбеляза автогол. В 91-ата минута Интер изравни чрез Андреа Ранокия, който прати мача в продължения.

Интер в крайна сметка стигна до победен гол в 104-та минута. Алексис Санчес подаде към Стефано Сенси, който се разписа и класира "нерадзурите" за следващата фаза на турнира.