Иберийците вече очакват Франция или Португалия на полуфиналите

Евро 2024
21:41 - 05 Юли 2024
5688

Испания беше големият печеливш след изключителното зрелище на UEFA EURO 2024. Иберийците продължават към полуфиналите на турнира, след като елиминираха домакина Германия с 2:1 след продължения.

Импресията около мача беше на такива нива, че всички хора трябваше да затаят дъх, и то си заслужаваше.

Испанският национален отбор трябваше да се справя с тежки препятствия, след като Луис де ла Фуенте трябваше да замени Дани Олмо след осем минути игра. Въпреки това, Олмо се превърна в ортодоксална част от иберийския отбор и реализира първото попадение в Щутгарт в 52-ата минута.

Германия натисна сериозно своя опонент и това даде резултат във възможно най-удачния момент. Маншафта изравни резултата в 89-ата минута, след като друга резерва Флориан Виртц прати срещата в продължения. Малко преди това друга резерва – Никлас Фюлкруг нацели гредата на испанците.

В хода на продълженията германците имаха яростни претенции за дузпа, след като удар на Фюлкруг спря в ръката на Марк Кукурея, като мненията са, че нападателят на германците е бил в засада.

В самия край на продълженията обаче отборът-домакин на турнира допусна фатална грешка в защита, след като Олмо центрира, а Микел Мерино отправи удар с глава, който беше неспасяем за Нойер.

Испанците вече очакват Франция или Португалия на полуфиналите.

Английският съдия Антъни Тейлър е на мушка, след като не отсъди дузпа за германците в продълженията, а ситуацията, в която имаше и вероятна засада, не бе прегледана със системата ВАР.

В драматичен мач Испания победи с 2:1 Германия и се класира на полуфинал

Испания - Германия   2:1 след продължения, 1:1 в редовното време (0:0)
голмайстори: 1:0 Дани Олмо 51, 1:1 Флориан Вирц 89, 2:1 Микел Мерино 119

главен съдия: Антъни Тейлър (Англия)

стадион: "МНП Арена", Щутгарт: 54 000 зрители

червен картон: Даниел Карвахал (Испания) 120+5

жълти картони: Даниел Карвахал, Феран Торес, Унай Симон, Алваро Мората, Родри (Испания), Антонио Рюдигер, Давид Раум, Тони Кроос, Максимилиан Мителщедт, Роберт Андрих (Германия)

състави:

Испания: Унай Симон, Дани Карвахал, Робин Льо Норман (46-Начо Фернандес), Аймерик Лапорт, Марк Кукурея, Родри, Фабиан Руис (102-Хоселу), Ямал (63-Феран Торес), Педри (8-Дани Олмо), Нико Уилямс (80-Микел Мерино), Алваро Мората (80-Микел Оярсабал)

Германия: Мануел Нойер, Йозуа Кимих, Антонио Рюдигер, Йонатан Та (80-Томас Мюлер), Давид Раум (57-Максимилиан Мителщедт), Емре Джан (46-Роберт Андрих), Тони Кроос, Джамал Мусиала, Илкай Гюндоган (57-Никлас Фюлкруг), Лерой Сане (46-Флориан Вирц), Кай Хаверц (91-Валдемар Антон)