Испански победи в Шампионската лига

Барса и Атлетико докосват четвъртфиналите

07:17 - 11 Април 2024
2393

Барселона спечели с 3:2 гостуването си на Пари Сен Жермен в първи 1/4-финален мач от Шампионската лига.

Първото полувреме беше изпъстрено от бърза, но хаотична игра, която доведе до по-малко чисти голови положения. Все пак попадение падна и то бе дело на Рафиня (37'), благодарение на което каталунците се оттеглиха на почивката с гол аванс.

Второто полувреме предложи взривоопасно начало и в рамките на само няколко минути домакините осъществиха пълен обрат.

Първо, Усман Дембеле (48') изравни, а малко след него Витиня (51') изведе парижани. След това домакините направиха пропуск, което се оказа фатално, тъй като малко по-късно равенството бе възстановено след нов гол на Рафиня (62'), а Андреас Кристенсен (77') даде отново преднина на гостуващия тим.

До края повече голове не паднаха и каталунците се оттеглиха с гол аванс преди реванша, който предстои след по-малко от седмица на 16-и април (вторник

Атлетико Мадрид взе минимален аванс срещу Борусия (Дортмунд) на четвъртфиналите в Шампионската лига. "Дюшекчиите" се наложиха с 2:1, но ги чака много тежък реванш на "Сигнал Идуна Парк".

До почивката съставът на Диего Симеоне доминираше тотално и вкара два гола чрез Родриго де Пол (4') и Самуел Лино (32').

Мадридчани имаха и други положения, но през второто полувреме Борусия показа съвсем различно лице.

Себастиан Алер върна едно попадение в 81-ата минута, а на два пъти гредите попречиха на "жълто-черните" да си тръгнат и с по-добър резултат от испанската столица.