Историческо: Берое без нито един българин в 107-годишната си история!

Заралии изтръгнаха точка от Етър в Търново

12:13 - 15 Август 2023
1738

Исторически момент в българския футбол се случи за срещата между Етър и Берое на стадион "Ивайло" във Велико Търново от петия кръг на efbet Лига.

Гостите от Стара Загора излязоха за първи път с титулярен състав от 11 чужденци, което не се е случвало преди това в историята на отбора, шампион на България за 1986 г.

Срещу болярите от Велико Търново Берое излезе в следния състав: Родриго Ачинели, Густаво Каскардо, Франко Минго, Франческо Селесте, Лучано Скуадроне, Жорди Говеа, Франциско Политано, Едвин Ласо, Тиаго Сейхас, Вини Трибуле, Майк Севайос.

Двата тима завършиха 2:2 в интересен двубой. Атакуващият халф Франческо Селесте откри резултата с глава в 25-ата минута. 180 секунди преди края на първата част Мартин Тошев изравни с ефектен гол.

В 59-ата минута домакините постигнаха обрат чрез Шахредин Бухолда, а Лучано Скуадроне изравни отблизо в 77-ата. Така двата отбора записаха първо равенство през сезона, като за момчетата на Емануел Луканов това е и първа точка въобще.

Заралии продължават да държат позиция в горната част на таблицата с актив от 10 пункта.