Историческо: Михаин Лопес с пети златен медал от Олимпийски игри!

Борецът спечели пето злато в дивизията до 130 килограма в класическия стил

11:14 - 07 Август 2024
869

Михаин Лопес се превърна в първия спортист, който печели пет златни медала в пет поредни издания на Летните олимпийски игри. Борецът спечели пето злато в дивизията до 130 килограма в класическия стил, а след това остави "борцовките" си на тепиха в знак на оттегляне от спорта.

На финала на най-елитния спортен форум Лопес надви Ясмани Акоста Фернандес (Чили) с 6-0 точки. Двамата 41-годишни борци са приятели и тренировъчни партньори. По време на Игрите в Париж те дори бяха забелязани да загряват заедно преди първите им схватки във френската столица.

Лопес няма загуба от 2015-а година насам, когато турчинът Реза Каялап го пребори на финал на световно първенство.

Бронзови медалисти в категорията станаха Амин Мирзазаде (Иран) и Лингже Мен (Китай).

В тази категория се бори и Кирил Милов. В първата си схватка борецът от Дупница загуби от Ясмани Фернандес, а на бараж отсъпи пред египтянина Абделатиф Мохамед.