Италия потрепери, но не даде шанс на Украйна

Двата тима извъртяха 0:0 на "БайАрена", което прати адзурите на Евро 2024, където ще защитават титлата си

07:18 - 21 Ноември 2023
3323

Европейският шампион Италия се класира за Евро 2024 след нулево равенство като гост на Украйна в мач от Група С на квалификациите за място на първенството в Германия.

По този начин „адзурите“ завършват на второ място в групата с 14 точки, колкото има и Украйна, но заради победата на италианска земя, хората на Лучано Спалети се класираха на Евро 2024.

Първото по-сериозно положение в мача дойде в 7-ата минута, когато Федерико Киеза пропиля добра възможност, стреляйки от чиста позиция над вратата.

След половин час игра вратарят на Украйна направи страхотно спасяване при удар на Давиде Фратези.

След почивката Украйна можеше да изненада еврошампиона, след като Михайло Мудрик достигна до една центрирана в наказателното поле топка и шутира, но Джанлуиджи Донарума спаси.

До края на мача Украйна опита да бъде по-активен, но защитата на Италия не се пропука и класира страната за Европейското първенство в Германия – страната, където италианците за последен път станаха световни шампиони.