Италия удари Нидерландия за бронза

Двата тима спретнаха петголово шоу в малкия финал в Лигата на нациите

18:57 - 18 Юни 2023
2576

Италия спечели третото място в Лигата на нациите, след като победи Нидерландия с 3:2 в битка за бронзовите медали.

Тимът на Роберто Манчини поведе с два гола до 20-ата минута след попадения на Федерико Димарко и Давиде Фратези. Резервата Стивън Бергвайн върна надеждите на "лалетата" в 68-ата минута, но малко по-късно Федерико Киеза, който също влезе като резерва, се разписа.
Минута преди края на редовното време Жоржиньо Вайналдум вкара втори гол за "оранжевите".

Тимът на Роналд Куман, който бе домакин на финалите, записа трета загуба от четири мача, откакто бившият играч на Барселона пое тима.

За "адзурите" пък този успех дава надежди за бъдещото, тъй като Манчини заложи в титулярния състав на някои от младите таланти, като Распадори, Ньонто и Ретеги, които играха в атака, и Фратези, който отбеляза първия си гол за националния отбор.