Ивелин Попов се контузи в дебюта си

14:30 - 26 Август 2020
1014

Бившият капитан на националния отбор Ивелин Попов получи травма при дебюта си за Сочи. Тимът се поздрави с минимален успех (1:0) в гостуването си на ФК Тамбов в среща от 5-ия кръг на руския шампионат.

Българският полузащитник, който бе трансфериран от Ростов в Сочи, се появи в игра на почивката, но в средата на второто полувреме пострада след сблъсък с Павел Карасьов и се наложи да бъде заменен принудително в 72-рата минута.

Ивелин Попов получи медицинска помощ край тъчлинията, но в крайна сметка стана ясно, че няма да може да продължи мача. Към този момент не се знае колко е сериозна контузията на Попето.

Сочи стигна до успеха след драматичен гол във 2-рата минута на добавеното време. В голмайстор се превърна Кристиан Нобоа.

Със спечелените три точки Сочи се изкачи до второто място в класирането. В следващия кръг тимът посреща Урал.

След края на мача Ивелин Попов коментира неприятната ситуация в Instagram. Той написа: "Утре ще знам повече за контузията, но искам да кажа едно нещо - в живота си никога не съм се предавал и няма да се предам".