Издирва се! Избяга шофьорът от катастрофата с две жертви край Ловеч

Двама души починаха в следстиве на тежко ПТП край село Изворче

Новини
14:26 - 17 Януари 2026
3019
Издирва се! Избяга шофьорът от катастрофата с две жертви край Ловеч

Двама загинаха при челен удар край Ловеч. Шофьорът на камиона е избягал и се издирва, съобщиха от Областната дирекция на МВР - Ловеч.

Инцидентът край село Изворче е станал около 10:00 ч. преди обед. Ударили са се насрещно движещи се лек автомобил и камион. На място е загинала 30-годишна жена, пътувала на предната седалка в леката кола. Шофьорът – мъж на 55 години, е починал по-късно в болница.

Водачът на камиона е напуснал мястото на катастрофата. Той се издирва от служители на Районното управление на МВР в Ловеч, които имат насоки за работата си.

Пътният участък Ловеч – Изворче все още е затворен. Въведен е обходен маршрут: Ловеч – път I-4 Абланица – Микре – път III-401 Киркова махала – Изворче и обратно.