Изненадваща грешна стъпка на Реал в Испания

20:16 - 30 Октомври 2022
2302

Шампионът на Испания и Европа Реал (Мадрид) допусна погрешна стъпка и то като домакин срещу каталунския си гост Жирона. Мачът от 12-ия кръг на "Сантяго Бернабеу" завърши 1:1. Реал запази първата си позиция с 32 точки, но големият му съперник Барселона вече го следва само на една.

Винисиус даде аванс на "Белия балет" чак в 70-ата минута, но той бе анулиран от реализираната от Кристиан Стуани дузпа за Жирона в 79-ата минута.

Попадение на Родриго за Реал бе отменено заради нарушение след намесата на ВАР в 90-ата минута. Малко след това изнервеният Тони Кроос си изкара жълт и съответно червен картон, оставяйки столичани в намален състав. За германеца това бе първи червен картон в цялата му професионална кариера, която започна преди 15 години.

Въпреки много дългото добавено време от над 10 минути, резултатът остана непроменен и равенството 1:1 донесе изненадата в кръга.