Изписаха Варга, вече си е в Унгария

16:33 - 26 Юни 2024
5945

Нападателят на унгарския национален отбор Барнабаш Варга беше изписан от болницата и се върна в родината си, съобщиха от клуба от Будапеща.

Унгария победи драматично Шотландия с 1:0 на 23 юни в мач от третия кръг на груповата фаза на Европейското първенство в Щутгарт. В средата на второто полувреме Варга се сблъска с вратаря на шотландците Ангъс Гън и падна на земята.

Футболистът не можа да стане от терена в продължение на няколко минути, след което беше изнесен на носилка с поставена кислородна маска. Малко по-късно играчът претърпя операция заради фрактури на лицето, а лекарите установиха и мозъчно сътресение.

Отборът на Унгария зае трето място в крайното класиране в група "А" и все още има шансове да се класира за директните елиминации на Евро 2024 в Германия.