Израел е потресен от ужасващите кадри на техни заложници на "Хамас" (ВИДЕО)

Особено шокиращо беше видеото с един от заложниците, който с лопата в ръка копае песъчливата почва в тесния тунел, в който е задържан, сякаш копае собствения си гроб

Новини
18:32 - 03 Август 2025
2018
Израел е потресен от ужасващите кадри на техни заложници на "Хамас" (ВИДЕО)

Израелският премиер Бенямин Нетаняху заяви, че е "потресен" от последните разпространени от "Хамас" видеоклипове на заложници в ивицата Газа, и разговаря с техните семейства, докато страната е ужасена от тези кадри, предаде Франс прес.

От четвъртък насам терористичната организация "Хамас" и нейния съюзник - групировката "Ислямски джихад" - публикуваха три видеоклипа, показващи двама изтощени израелски заложници. Това доведе до подновяване на дебата в Израел за необходимостта от постигане на споразумение за освобождаването им възможно най-скоро. 

Десетки хиляди хора се събраха снощи в Тел Авив на протест с искане за освобождаването на заложниците.

"Премиерът изрази дълбока тревога от записите, разпространени от "Хамас", и заяви пред семействата, че усилията за връщането на всички наши заложници продължават", съобщи неговата канцелария.

На пропагандните кадри на двете ислямистки групи двамата заложници изглеждаха много изтощени  и измършавели. Постановката целеше да направи паралел с хуманитарната ситуация в Газа, заплашена от "масов глад" според ООН. Особено шокираща беше поредицата от кадри, на които един от заложниците, с лопата в ръка, копае песъчливата почва в тесния тунел, в който е задържан, сякаш копае собствения си гроб, отбелязва АФП.

Нетаняху "проведе тази вечер дълъг разговор със семействата на заложниците Ром Брелевски и Авитар Давид", които са показани в най-новите видеоклипове. "Жестокостта на "Хамас" няма граници", коментира той, осъждайки "циничната и отвратителна" постановка. Той отново обвини "Хамас", че "също толкова умишлено подлага на глад жителите на ивицата Газа, като им пречи да получат помощи".

">