Джа Морант с историческо постижение

Мемфис Гризлис спечели срещу Милуоки Бъкс, а баскетболистът завърши с трипъл-дабъл

Топ
11:14 - 16 Декември 2022
1551

Мемфис спечели със 142:101 у дома срещу Милуоки в среща от редовния сезон от Националната баскетболна асоциация. Джа Морант завърши с 25 точки, 10 борби и 10 асистенции, като това е трети "трипъл-дабъл" за звездата на Гризлис през кампанията.

23-годишният гард е първият баскетболист в клубната история на Мемфис с такова постижение, записано преди началото на четвъртия период.

Домакините водеха с 46 точки в последната четвърт, а Дилън Брукс се отличи с 18 точки, 4 завършващи подавания и 3 борби в полза на победителите.

Янис Антетокунбо се отличи с 19 точки, 6 овладени топки под кошовете и 5 асистенции. Неговият съотборник Боби Партис също вкара 19 точки.

Мемфис постигна седма поредна победа в Лигата и се намира на първо място в Западната конференция.

Юта се наложи драматично със 132:129 след продължение у дома срещу Ню Орлиънс. Джордън Кларксън завърши с 39 точки в полза на отбора от Солт Лейк Сити, а съотборникът му Лаури Марканен добави още 31, включително и два решителни изстрела от линията за наказателни удари.

Юта постигна втора поредна победа пред собствена публика срещу Пеликанс в рамките на само три дни.

Зайън Уилямсън беше най-резултатен за гостите с 31 точки, 8 борби и 8 асистенции, докато Си Джей МакКълъм добави още 28 точки. Ню Орлиънс беше в серия от седем последователни успеха преди гостуванията си на Юта.

Финикс се наложи лесно със 111:95 над домакина Лос Анджелис Клипърс в друга среща от НБА. Отборът на Сънс прекъсна серията си от пет поредни загуби, а Майкъл Бриджис завърши с 27 точки, а съотборникът му Крис Пол добави още 15 точки и 13 асистенции.

Девин Букър се отличи с 14 точки при завръщането си в игра, а Финикс победи едва за втори път в последните си осем двубоя от Лигата, играни през декември.

Теранс Мен приключи с 22 точки и 11 борби за Клипърс. Домакините не можеха да разчитат на контузените Пол Джордж, Люк Кенард, Реджи Джаксън, Ивица Зубац и Норман Пауъл, както и на Кауай Ленард, който получи почивка.

Маями постигна постигна трудна победа със 111:108 като гост срещу Хюстън, а Тайлър Хироу реализира рекордните за кариерата си 41 точки.

Джими Бътлър завърши с 20 точки, 10 борби, 7 асистенции, 4 отнети топки и 3 блока за тима на Хийт, който не можеше да разчита на Кайл Лаури и Бам Адебайо.

Хюстън изоставаше с 99:111 пет минути преди края на двубоя, но постигна серия от 9:0, която направи последните секунди изключително интересни. Кевин Портър младши пропусна тройка само 4 секунди преди финалната сирена.

Маями спечели за трети пореден път в двубой като гост.