Джокович и Надал с лесни победи в Рим

Сърбинът победи Филип Колшрайбер само за час

09:38 - 17 Май 2019
2015

Новак Джокович и Рафаел Надал, поставени под номер 1 и 2 в схемата на турнира от сериите "Мастърс" в Рим, преодоляха с лекота мачовете си от третия кръг.

Водачът в световната ранглиста и четирикратен шампион на турнира Джокович победи с 6:3, 6:0 Филип Колшрайбер, след като загуби само осем разигравания във втория сет. Мачът продължи само 64 минути и след него сърбинът ще срещне Хуан Мартин дел Потро. Поставеният под номер 7 аржентинец се наложи с 6:4, 6:4 срещу норвежеца Каспер Рууд.

Осемкратният шампион Рафаел Надал спечели втория си мач за деня още по-експресивно. Испанецът надви грузинеца Николос Басилашвили с 6:1, 6:0 за 62 минути и ще играе срещу сънародника си Фернандо Вердаско на четвъртфиналите. Той победи руснака Карен Хачанов със 7:5, 3:6, 6:3.