Каляри изненада Парма насред "Тардини"

08:32 - 01 Октомври 2024
626

Каляри надви Парма с 3:2 в двубой от шестия кръг на Серия А. В шестата минута Йери Мина не изпита никакво затруднение да прати топката в опразнената врата, но след преглед с ВАР попадението не бе зачетено заради засада.

В 34-ата минута гостите все пак успяха да поведа в резултата. Зито Лувумбо центрира, а Надир Дзортеа с глава прати топката в левия ъгъл за 0:1.

Две минути след това Роберто Пиколи уцели страничния стълб на вратата, пазена от Зион Сузуки.

В 62-ата минута Парма успя да изравни резултата с гол на Денис Ман.

Четвърт час преди края на мача Мишел Адопо подаде на Разван Марин, а той от границата на наказателното поле с помощта и на напречната греда прати тпоката във вратата на Сузуки за 1:2.

В 86-ата минута Парма получи правото да изпълни дузпа и Ернани успя да се справи с изпълнението на наказателния удар.

Каляри обаче отговори светкавично и при следващата атака Джанлука Гаетано изведе Роберто Пиколи, който донесе победата на гостите.

И двата тима имат по пет точки в актива си, като Парма е 15-и, а Каляри 17.