Камерун и Сърбия се самоизядоха със зрелищно 3:3

Плавите наивно пропиляха два гола аванс

Топ
14:03 - 28 Ноември 2022
3530

Камерун и Сърбия изиграха един от най-зрелищните мачове от началото на Мондиал 2022, след като завършиха 3:3 на "Ал Джануб" в ключов сблъсък от група G на Световното първенство в Катар.

Двата отбора бяха загубили първите си срещи в Катар и затова вложиха всичките си сили в търсене на първа победа на първенството, но така и не успяха да я постигнат.

Камерун поведе с гол на Жан-Шарл Кастелето, но Сърбия стигна до пълен обрат в добавеното време на първата част след попадения на Страхиня Павлович и Сергей Милинкович-Савич.

Александър Митрович направи 3:1 в 53-тата минута, но това не достатъчно за победата на „орлите“, тъй като с гол-шедьовър на Венсан Абубакар (64') и гол на Ерик Максим Чупо-Мотинг (66') Камерун стигна до точката.

Така двата отбора остават на два пункта зад Бразилия и Швейцария, които играят по-късно тази вечер.

В последния кръг от груповата фаза Камерун излиза срещу Бразилия, докато сърбите срещат Швейцария.