Канибала би Ливърпул и стана шампион на... Уругвай

Луис Суарес се разписа при успеха с 4:1

11:35 - 31 Октомври 2022
2072

Насионал победи Ливърпул Монтевидео с 4:1 във финалния плейоф в уругвайското първенство.

Голямата звезда на Насионал Луис Суарес даде аванс на своя тим, след като реализира в 50-ата минута. Тиаго Весино от Ливърпул обаче изравни от дузпа в 67-ата минута. Така двубоят влезе в продължения.

Суарес отново се разписа в 97-ата минута, за да възстанови аванса на Насионал, а двете попадения на Емануел Гильоти в 107-ата и 113-ата минута оформиха крайното 4:1, след което Насионал триумфира с титлата.

Луис Суарес премина в уругвайския гранд през лятото и със своите осем гола в 14 срещи помогна своя тим да триумфира с титлата. 35-годишният нападател най-вероятно ще търси завръщане в европейски клуб след края на Мондиала в Катар, който започва през месец ноември.