Карамелите с трета поредна загуба във Висшата лига

11:49 - 02 Ноември 2021
1049

Уулвърхемптън успя да изкове изключително важен успех с 2:1 при домакинството на Евертън в последен мач от 10-тия кръг на Висшата лига.

Двубоят започна със смазващо превъзходство за "вълците", които видяха в 15-а минута как гол на Хий-Чи-Хуанг беше отменен заради засада. В 28-та обаче прошка нямаше, след като Макс Килман разстреля Джордан Пикфорд след ъглов удар.

Само 5 минути по-късно резултатът вече беше 2:0. Бен Годфри върна по ужасен начин топката към вратаря си, а Раул Хименес стигна първи до кълбото и удвои аванса на своя тим.

На полувремето явно Рафаел Бенитес беше взел крути мерки, защото неговият тим излезе преобразен и в 66-та минута Алекс Иуоби вкара след асистенция на Майкъл Кийн при разбъркване в наказателното поле. До края обаче силите на "карамелите" не стигана и резултатът остана 2:1.