Карлос Алкарас продължава към мечтан "Слънчев дубъл"

12:41 - 31 Март 2023
1412

Поставеният под номер 1 в схемата на турнира в Маями – Карлос Алкарас, е вече на две победи от „слънчев дубъл“, след като се класира за полуфинал на турнира. Шампионът на Индиън Уелс се наложи над американеца Тайлър Фриц в четвъртфинален двубой в Маями с 2:0 (6:4, 6:2).

Алкарас, който защитава титлата си в турнира от сериите на ATP 1000, не изпусна инициативата в целия двубой, който продължи час и 19 минути. Испанецът започна с пробив още при първия гейм, след което двамата тенисисти спечелиха своите подавания, за да може Алкарас да спечели с 6:4 на гейма.

Вторият сет започна огледално на първия, като Алкарас успя отново да проби Фриц още при първия гейм, след което го направи още веднъж в седмия гейм, за да поведе с 5:2, след което успя и да затвори мача след гейм на нула.

На полуфиналите Карлос Алкарас ще се изправи срещу Яник Синер, който по пътя си отстрани Григор Димитров. Другият полуфинал е изцяло руски, като Даниил Медведев се наложи над Карен Хачанов.