Късен гол възкачи Ливърпул на върха в Англия

11:19 - 17 Декември 2020
1805

Ливърпул се върна на върха във Висшата лига по най-драматичния начин. Шампионите взеха дербито с Тотнъм с 2:1 с късен гол на Роберто Фирмино в 90-ата минута. Преди това Салах бе открил за "червените", а Хюн Мин Сон бе изравнил. Юрген Клоп отново са лидери с 28 точки, а "шпорите" са втори с 25.

През първото полувреме Ливърпул доминираше на терена. Тимът на Юрген Клоп бе натикал "шпорите" в собствената им половина, а дори и в наказателното им поле. Мохамед Салах, Роберто Фирмино и Садио Мане обаче пропуснаха да вкара. В крайна сметка домакините откриха резултата в 26-ата минута. Тогава прекрасна атака в "червено" завърши с удар на Салах. Топката се отклони от Алдервейрелд и влетя неспасяемо в мрежата на Тотнъм.

Ливърпул продължи с доминацията си в двубоя. Противно на логиката обаче "шпорите" изравниха. Това стана след мълниеносна контраатака в 33-ата минута. Джовани Ло Селсо изведе по прекрасен начин Хюн Мин Сон, който останал сам срещу Алисон нямаше проблем да го преодолее. При паса обаче останаха съмнение за засада. Системата ВАР провери ситуацията и призна попадението.

В началото на втората част Тотнъм стигна до три прекрасни положения за гол. Стивън Брагвайн пропусна две, а Хари Кейн не успя да уцели вратата от близко разстояние с глава.

Постепенно Ливърпул отново установи контрол. "Червените" започваха да усилват натиска. В 73-ата минута Къртис Джоунс изведе брилятно Садио Мане, който с обръщането елиминира двама защитници на Тотнъм. Силният му удар обаче излезе в аут.

Така се стигна до 90-ата минута. Тогава след изпълнение на ъглов удар от Анди Робъртсън, нападателят Роберто Фирмино, който сякаш дремеше до този момент, избухна. Той надскочи двама защитници на Тотнъм и заби неспасяемо топката под гредата на Тибо Куртоа за 2:1.

Така Ливърпул отново е на върха във Висшата лига. "Червените" имат 28 точка, а Тотнъм остава с 25 на втора позиция.

В другите мача мача по същото време Фулъм и Брайтън завършиха 0:0, а Уест Хем и Кристъл Палас направиха 1:1. Гостите вкараха първи чрез Кристиан Бентеке в 34-ата минута, а Себастиян Алер изравни в 55-ата минута след страхотен гол със задна ножица. Бинтеке бе изгонен за Палас в 70-ата минута.