Късна дузпа зарадва Етър и разочарова ЦСКА 1948

"Болярите" отмъкнаха точка от столичани

У нас
14:55 - 18 Февруари 2024
1458

Етър и ЦСКА 1948 завършиха 1:1 в първи мач и за двата тима след подновяването на футболния ни шампионат. Развръзката на стадион "Ивайло" във Велико Търново дойде в самия край, когато гостите от София бранеха с всички сили преднината си от един гол, но след наглед безобидна ситуация, превърната от дузпа след консултация с ВАР, се простиха с надеждата за три точки.

Педриньо бе открил за столичани в 50-ата минута с поредния си гол през сезона. Той показа отлично пласиране и засече пас по земя на Талис между няколко играчи във виолетово и насочи топката в ъгъла на вратата на "болярите" за 1:0.

Само няколко минути след това обаче голмайсторът напусна игра заради контузия.

Домакините отмъкнаха точката в последната минута на редовното време, когато получиха дузпа. Никола Илиев застъпи резервата Ловре Кнежевич, а действието му, макар и неволно, бе в ущърб на ЦСКА 1948.

Васимир Ел Хатиб отсъди дузпа след "асистенция" от ВАР, а Иван Василев хладнокръвно прати Даниел Наумов в обратния ъгъл и осигури точката на своя тим - 1:1.

Етър остава последен в класирането - вече с 10 точки в актива си, докато ЦСКА 1948 е шести с 36.