Кейн поведе Англия срещу Италия

Нападателят на Байерн стана №1 на "Уембли"

11:35 - 18 Октомври 2023
2046

Англия победи Италия с 3:1 и си осигури класиране за eвропейското първенство по футбол през 2024 година. Англичаните са първи в група С с 16 точки и не могат да бъдат изместени от едно от първите две места, даващи право на участие на Евро 2024.

Водени от новия селекционер Лучано Спалети, гостите от Италия започнаха по-активно и откриха резултата с попадение на Джанлука Скамака в 15-а минута. Англия изравни в 32-а минута от дузпа, изработена от Джуд Белингам и реализирана от капитана Хари Кейн.

След почивката англичаните доминираха и осъществиха пълен обрат. Маркъс Рашфорд направи 2:1 след асистенция на Белингам, а Хари Кейн оформи крайното 3:1 в 76-а минута.

С тези два гола Хари Кейн излезе на първо място сред националите на Англия, вкарали най-много голове на „Уембли“. Преди срещата Кейн имаше 22 гола и изоставаше с един от легендата Боби Чарлтън, но с двата си гола срещу Италия вече е №1 в дома на „трите лъва“.