Кливланд сложи край на серията на Уориърс

11:34 - 06 Ноември 2023
1612

Кливланд Кавалиърс нанесе втората загуба на шампиона от 2022 г. Голдън Стейт Уориърс, слагайки край на серията му от 5 поредни победи в редовния сезон на Националната баскетболна асоциация след успех със 115:104.

В Rocket Mortgage FieldHouse в Охайо двата отбора изиграха равностойна първа четвърт, но във втората Кливланд взе инициативата и на полувремето водеше в резултата с 57:45.

В третата четвърт „войните“ наваксаха 3 точки от пасива си, но в последната част от мача домакините не позволиха разликата да бъде стопена и в крайна сметка зарадваха своите фенове с победа, която е под №3 за франчайза през този сезон.

Донован Мичъл бе най-резултатен за победителите с 31 точки, като добави 2 борби и 7 асистенции за 34 минути на паркета. Евън Мобли пък направи дабъл-дабъл – 13 точки, 16 борби и 2 асистенции.

За Голдън Стейт Стеф Къри бе най-резултатен, като се отчете с 28 точки, 2 борби и 4 асистенции, които този път не бяха достатъчни за ротацията на Стив Кър да се поздрави с успеха.