Коко Гоф изхвърли Вики Томова

12:01 - 09 Октомври 2024
3400

Виктория Томова не успя да се противопостави на американката Коко Гоф в двубой от втория кръг на силния турнир в китайския град Ухан. Българката загуби с 1:6, 2:6 след 1 час и 17 минути.

Томова направи пробив в първия гейм, но след това спечели само 2 гейма срещу Гоф, която само преди няколко дни спечели титлата на Мастърса в Пекин и вече се намира в серия от 7 поредни победи.

До момента двете не се бяха срещали в официален мач. За Гоф предстои двубой с Аманда Анисимова или Марта Костюк.

В първия кръг първата ракета на България при дамите надигра американката Ашлин Крюгер с 1:6, 7:6(8), 7:5 след 2 часа и 37 минути игра и този двубой се отрази на представянето на българката.

Томова спечели 65 точки за световната ранглиста и 20 714 долара от наградния фонд.