Кош със сирената дари успех на Кливланд (ВИДЕО)

Бостън, Оклахома и Милуоки с победи в НБА

11:36 - 28 Февруари 2024
1135

Кливланд Кавалиърс постигна драматичен успех срещу Далас Маверикс със 121:119 в мач от НБА след кош със сирената от около 18 метра на Макс Стръс.

Далас поведе с кош на Пи Джей Уошингтън 2,9 секунди преди края. Без таймаут, Кливланд бързо вкара топката в игра. Тя се озова в Еван Мобли, който подаде на Стръс. Гардът направи дрибъл, след което стреля зад централната линия и отбеляза решителната тройка за своя отбор.

Стръс вкара четири тройки в рамките на 67 секунди във финалните минути на мача, за да задържи Кавалиърс близо в резултата.

Лука Дончич отново бе над всички на паркета, след като остана на косъм от трипъл-дабъл. Той завърши с 45 точки, 9 борби и 14 асистенции. Най-резултатен за Кливалнд бе Доновън Мичъл с 31 точки.

Оклахома Сити Тъндър победи Хюстън Рокетс със 112:95 в двубой от НБА. За Оклахома това бе шести пореден успех в лигата. Най-резултатен за "гръмотевиците" бе Шей Гилджъс-Александър с 31 точки. Джейлън Уилямс добави 24.

Бостън Селтикс продължи похода си на Изток с успех със 117:99 срещу Филаделфия 76-ърс. Победата бе изкована със силно второ полувреме на "келтите". Джейлън Браун завърши с 31 точки, а Джейсън Тейтъм бе близо до трипъл-дабъл - 29 точки, 11 борби и 8 асистенции. За Бостън това бе девета поредна победа в НБА.

Милуоки Бъкс разгроми Шарлът Хорнетс със 123:85. Звездите на "елените", Янис Адетокунбо и Деймиън Лилард, бяха най-резултатни с 24 и 23 точки.