Косово смаза Кипър като гост

Футболистът на ЦСКА - Делова, се разписа

11:33 - 10 Септември 2024
501

Косово разби Кипър като гост с 4:0, а футболистът на ЦСКА – Лумбард Делова, се отчете с гол. Централният бранител отбеляза четвъртото и финално попадение в двубоя.

През първата част косоварите набързо дръпнаха с два гола, в чиито автор се превърна нападателят Ведат Муричи. Мощният таран вкара от дискусионна дузпа в 9-ата минута, а в средата на полувремето отбеляза и за 0:2.

В началото на втората част категоричният успех бе изцяло оформен. Влезлият от пейката Албион Рахмани вкара в 48-ата минута след пас на Милот Рашица. Седем минути по-късно дойде и звездният миг на Делова, пратил топката в долния ляв ъгъл на вратата за 0:4. По подобие на Рахмани, играчът на ЦСКА също се появи от резервната скамейка на почивката.

Така Косово и Кипър са с по три точки в група С2 от Лига на нациите. Румъния също е с три пункта, но и мач по-малко, а последен с 0 е аутсайдерът Литва.