Ковачич избухна, Хърватия удари Турция в Бурса

Без Холанд Норвегия стигна до 1:1 в Грузия

11:35 - 29 Март 2023
1812

Хърватия избухна и срази Турция като гост с 2:0 след две попадения на Матео Ковачич (20’, 45’+4’).

С успеха “шахматистите” се изкачиха на второто място в група “D” с 4 точки, колкото има и лидерът Уелс.

Турците пък са на трета позиция с една победа и една загуба от първите си два мача.

Така Турция отново разочарова своите привърженици, на които дължи много след като не отборът не успя да се класира за Мондиал 2022 в Катар и записа изключително слабо представяне на Евро 2020, отпадайки още в груповата фаза на турнира.

Грузия и Норвегия завършиха 1:1 в  мач от група “А” от квалификациите за Евро 2024, игран в Батуми. Александър Сьорлот откри резултата за гостите в 16-ата минута, но Георгес Микаутадзе възстанови равенството в 61-вата минута.

Норвежците, също като при загубеното гостуване на Испания, могат да съжаляват за пропуските, които направиха пред вратата на домакините, като определено и в този мач се усещаше липсата на голямата им звезда Ерлинг Холанд.

Така след два изиграни мача скандинавците са едва с една точка, колкото имат и грузинците, които днес стартираха кампанията си.