Крадци отмъкнаха 12 тона шоколадчета КитКат

Швейцарският концерн не оповести информация за района, в който е била извършена кражбата

Новини
10:11 - 29 Март 2026
1638
Крадци отмъкнаха 12 тона шоколадчета КитКат

Гигантът в хранително-вкусовата промишленост "Нестле" съобщи, че неизвестни лица са откраднали тир, превозващ 12 тона шоколадови десерти "КитКат" (KitKat), предаде Ройтерс.

Камионът е бил откраднат миналата седмица, след като е тръгнал от централната част на Италия. Превозното средство е било натоварено с общо 413 793 десерта от нова серия, които е трябвало да бъдат разпределени в европейската търговска мрежа, но така и не достигнали до крайната дестницаия - Полша.

Тирът и десертите все още не са открити.

Швейцарският концерн не оповести информация за района, в който е била извършена кражбата.

Според компанията изчезналите десерти са проследими чрез кода на партидата и всеки, който сканира съответните номера, ще получи инструкции за контакт с производителя.  

"Въпреки че оценяваме великолепния вкус на престъпниците, кражбата на товара създава все по-големи проблеми на собствениците на бизнес от всякакъв мащаб", се казва в изявление на компанията производител.