Крах за Десподов и ПАОК в Загреб, Фиорентина с обрат срещу Макаби

05:28 - 08 Март 2024
4415

Динамо Загреб се наложи над ПАОК с 2:0 на стадион „Максимир“ в първия мач между двата тима в 1/8-финалите в Лигата на конференциите.

Капитанът на хърватския тим Бруно Петкович бе автор и на двете попадения, след като бе точен в 37-ата и 71-ата минута.

Българският национал Кирил Десподов влезе в игра от резервната скамейка в 60-ата минута, когато замени Брандон Томас.

Реваншът на „Тумба“ е на 14 март (четвъртък) от 19:45 часа.

Фиорентина се наложи над Макаби Хайфа с 4:3 в Будапеща в първия мач между двата тима в Лигата на конференциите. М’Бала Нзола даде аванс на „ла виола“, но до края на първото полувреме Макаби обърна след головете на Абдулай Сек и Гади Кинда.

Лукас Белгтран вкара изравнителното попадение за Фиорентина, но Анан Халайли върна аванса на израелския тим преди Роландо Мадрагора да възстанови отново паритета.

Победният гол за „ла виола“ бе дело на Антонин Барак.

Бившият футболист на Лудогорец Мануел Шоу пък бе изгонен в 81-ата минута след втори жълт картон и по този начин пропуска реванша на „Артемио Франки“ на 14 март от 19:45 часа.