Край на мечтите на Сити за повече трофеи

Тимът на Хосеп Гуардиола приключи участие в Купата на Лигата, Форест изхвърли Уулвс

11:36 - 12 Януари 2023
1411

Експериментален състав на Манчестър Сити отпадна на четвъртфиналите на турнира за Купата на английската лига след 0:2 срещу Саутхемптън.

Домакините нанесоха своя удар още преди почивката с голове на Секу Мара в 23-ата минута и Муса Дженепо в 29-ата.

Отборът на Пеп Гуардиола не успя да отговори на предизвикателството, въпреки че след почивката в игра се появиха Кевин де Бройне и Ерлинг Холанд.

"Гражданите" не отправиха нито един точен изстрел към противниковата врата, при това срещу последния в класирането на Премиър лийг.

Нотингам Форест стигна до полуфиналите след победа с дузпи над Уулвърхамптън.

В редовното време срещата на "Сити Граунд" завърши 1:1, като домакините поведиха с попадение на Уили Боли в 18-ата минута, а в 64-ата Раул Хименес изравни. При дузпите фатални за "вълците" се оказаха пропуските на Рубен Невеш и Джоузеф Ходж.