Крумовград шамароса и Левски

Сините измъкнаха само точка при визитата си на новака

22:08 - 18 Септември 2023
6954

Крумовград взе нова жертва в първенството. Новакът успя да измъкне 2:2 при домакинството си на 2:2, а двубоят, с който се затвори деветият кръг, се игра на спортен комплекс „Никола Щерев - Старика“.

Димитър Тонев изведе домакините напред в резултата в 21-ата минута, Левски обаче успя да осъществи пълен обрат в рамките на 7 минути чрез попаденията на Вендерсон Цунами и Рикардиньо.

Александър Колев пък вкара изравнителното попадение за домакините в 75-ата минута, измъквайки равенството за новака в елита.

След спечелената точка Крумовград се изкачва до 5-о място във временното класиране в efbet Лига с актив от 13 точки, докато Левски остава на трета позиция с 16 пункта в актива си.

Първото по-опасно положение бе на сметката на Левски в 6-ата минута, когато Роналдо бе изведен зад гърба на отбраната на Крумовград. Бразилецът обаче изгуби топката преди да я изстреля към вратата, пазена от Янко Георгиев.

Божидар Кацаров отправи първия удар за домакините в 15-ата минута, след като стреля от дистанция, но топката премина далеч от вратата, пазена от Пламен Андреев.

Крумовград успя да изненада Левски в 21-ата минута, когато Димитър Тонев се справи с Жереми Петрис във въздуха и стреля от средна дистанция. Топката рикошира в тялото Кристиан Димитров и с помощта на десния страничен стълб влезе във вратата на "сините".

Левски успя бързо да отговори на Крумовград. В 26-ата минута след центриране от корнер от страна на Дажавад ел Джемили, Роналдо не успя да играе на първа греда с топката, но Цунами зад него прати топката в мрежата и по този начин възстанови паритета.

Левски бързо осъществи пълния обрат в резултата. В 32-ата минута Цунами пусна топка зад гърба на отбраната на Крумовград. Рикардиньо надбяга Матей Шимич и прати топката в близкия десен ъгъл на вратата, не оставяйки никакви шансове на Янко Георгиев да отрази.

Джавад ел Джемили шутира от малък ъгъл от пряк свободен удар в 38-ата минута, но Янко Георгиев внимаваше и успя да покрие близкия си ъгъл, след което и да боксира топката.

Левски разгърна добре своя контраатака в 43-ата минута. Роналдо напредна по лявото крило, навлезе в наказателното поле и шутира, но бранител на Крумовград успя да блокира изстрела.

В първата минута от добавеното време Рикардиньо стреля от средна дистанция, но ударът му не представляваше трудност за Янко Георгиев, който се намеси.

Крумовград започна по-активно на старта на второто полувреме. В 50-ата минута Вячеслав Велев стреля отляво към долния десен ъгъл, но Пламен Андреев отрази.

Домакините тестваха вратаря на Левски и минута по-късно, когато Даниел Миланович проби отдясно и сви топката за Серкан Юсеин, който стреля с първото си докосване към долния ляв ъгъл, но Андреев отрази още веднъж.

Матей Шимич загуби топката в собственото си наказателно поле, а Роналдо бързо му я отне. Бразилецът комбинира с Ел Джемили, който шутира към опразнената врата, но не намери очертанията. След това Георги Давидов маркира нарушение на Роналдо срещу защитника на домакините в 55-ата минута.

Уелтон навлезе в наказателното поле на Крумовград в 60-ата минута, но преди да нанесе удар към вратата на домакините, Янко Георгиев улови.

Крумовград достигна до равенството в 75-ата минута, когато Джунейт Али напредна по дясното крило и центрира в наказателното поле на Левски. Там Александър Колев овладя на гърди, справи се с Жереми Петрис, обърна се и прати топката за втори път във вратата, пазена от Пламен Андреев.

Патрик Луан бе изведен зад гърба на последния бранител на Левски и излизаше сам срещу Пламен Андреев. Стражът на "сините" обаче излезе разчетено и изчисти топката с глава в 84-ата минета.

В десетата минута от добавеното време Хосе Кордоба стреля от далечна дистанция, но не успя да намери очертанията на вратата, пазена от Янко Георгиев.

Състави:

Крумовград: 1. Янко Георгиев – 91. Вячеслав Велев (69' - 2. Джунейт Али), 5. Матей Шимич, 3. Калоян Пехливанов (87' - 72. Раян Сенхаджи), 11. Александър Георгиев – 44. Божидар Кацаров (К), 10. Серкан Юсеин – 23. Димитър Тонев (69' - 17. Патрик Луан), 14. Даниел Миланович, 13. Диего Рапосо – 9. Александър Колев (83' - 30. Жак Пехливанов)

Левски: 1. Пламен Андреев – 6. Вендерсон Цунами, 33. Хосе Кордоба, 50. Кристиан Димитров, 2. Жереми Петрис – 8. Андриан Краев (К), 10. Асен Митков (80' - 20. Асен Чандъров), 11. Джавад Ел Джемили (80' - 14. Илиян Стефанов) – 17. Уелтон, 9. Рикардиньо, 7. Роналдо (86' - 88. Марин Петков)

Снимки: Lap.bg