Кузманов заслужи втора титла в сериите ATP Challenger и направи лъвски скок в ранглистата

Българинът ще се завърне в топ 300 от понеделник

Актуални новини
13:11 - 21 Юли 2024
1780

Димитър Кузманов заслужи втората си титла в сериите ATP Challenger, след като спечели финала на турнира за Президентската купа в Казахстан срещу грузинеца Саба Пуртцеладзе - 6:4, 6:3.

Българинът пречупи съпротивата на опонента си, въпреки че мачът стартира с пробив на грузинеца.

Той бе върнат моментално от Мико, който отново проби за 4:2, но драмата в този сет не свърши така.

Този път Пуртцеладзе направи рибрейк за 4:5, но се пропука на подаването си, Кузманов проби за трети път и затвори тази част.

Втората мина под контрола на пловдивчанина, който проби за 2:0, а при 5:2 на подаването на съперника имаше четири мачбола. Но грузинецът ги отрази и остана за още един гейм в мача.

Той обаче донесе нови три мачбола за българина, вече на негов сервис, като седмата точка за победата бе реализирана.

Кузманов печели Президентската купа - надпревара от ранкинг 50 на Challenger сериите.

Това е втори негов успех в тази категория, след като през 2021-ва вдигна трофей и в Барселона. Има и три загубени финала.

Титлата в Казахстан го изстрелва с 69 места нагоре в ранглистата, където от понеделник ще е №287.