Квалификантката Даява Ястремска продължава своята приказка в Мелбърн

09:15 - 24 Януари 2024
3095

Украинката Даяна Ястремска сензационно се класира за полуфиналите на Откритото първенство на Австралия. Тя победи с 6:3, 6:4 Линда Носкова от Чехия и се превърна едва във втората жена, която тръгва от квалификациите на надпреварата от Големия шлем и влиза в топ 4.

Двубоят на "Род Лейвър Арина" продължи едва 78 минути. Ястремска демонстрира ментална непоклатимост в напечените моменти и се справи с тийнейджърката, която на 1/16-финал отстреля водачката в схемата на WTA Ига Швьонтек.

В спор за място на големия финал украинката ще има за съперник победителката в двойката Анна Калинская и Чинуен Женг.

Ранкираната под №93 Ястремска се нуждаеше от точно три пробива, за да сломи съперничката си. Носкова първа успя да направи брейк и поведе с 2:1 в първия сет, но последва моментален рибрейк за 2:2. При 4:3 Ястремска отново проби и затвори първата част в своя полза.

Вторият сет беше още по-равностоен. В седмия гейм пред Ястремска се откриха три точки за пробив и тя се възползва от последната, за да поведе с 4:3. Чехкинята нямаше отговор и Ястремска приключи мача след 6:4 във втория сет.