Кьолн се измъчи, Дармщад аут за Купата

Хомбург и Магдебург прогресират

11:20 - 15 Август 2023
1499

Кьолн се нуждаеше от продължения, но победи с 3:1 Оснабрюк в мач от първия кръг на турнира за купата на Германия по футбол. Дармщадт пък стана четвъртият елиминиран елитен тим, след като загуби срещу четвъртодивизионния Хомбург.

Оснабрюк, воден от по-възрастния брат на бившия германски национал Бастиан Швайнщайгер - Тобиас, почти стигна до изненадваща победа като домакин срещу Кьолн.

Бено Шмитц даде преднина на "козлите" в края на първото полувреме, а Хараламбос Макридис изравни на добавка в 73-та минута след спасена дузпа от Марвин Швабе.

Саргис Адамян обаче бе точен в третата минута на продължението и още три по-късно Юлиан Шабо оформи крайното 3:1 в полза на Кьолн.

Хомбург пък надделя с категоричното 3:0 срещу Дармщадт, който през миналия сезон бе вицешампион във втора дивизия. Маркус Мендлер даде преднина на домакините в десетата минута, след което даде асистенция на Михаел Хайлих на старта на второто полувреме. Фил Харес пък оформи крайния резултат в края.

Хофенхайм също продължава напред след победа с 4:1 над третодивизионния Любек, а Магдебург победи с 2:1 Ян Регенсбург.