КЗП проверява цените и промоциите в магазините преди 15 септември
Инспекторите следят за нелоялни търговски практики и фалшиви намаления
Новини
13:02 - 05 Септември 2023
1171

В навечерието на новата учебна година Комисията за защита на потребителите (КЗП) започна масови проверки в търговската мрежа, съобщи Нова.
Обект на проверките са стоки за ученици, включително облекла, обувки, учебни пособия, принадлежности и аксесоари.
Целта на акцията е да установи дали отправените търговски послания към потребителите и организирането на промоции са коректни. След сигнали на граждани, инспекторите ще събират и доказателства за наличието на нелоялни търговски практики и за безопасността на предлаганите продукти.
При установяването на нарушения ще бъдат налагани санкции. При нарушения от страна на търговците те са в размер от 500 до 3000 лв., а при нелоялни практики могат да достигнат до 50 000 лв, ако нарушението се повтаря.