Лацио се върна към победите

09:18 - 12 Септември 2022
1539

Лацио се върна към победите в Серия А, след като надделя с 2:0 над Верона в двубой от шестия кръг на италианския шампионат.

Римляните са шести във временното класиране с 11 точки, докато тимът от града на Ромео и Жулиета е 14-и с 5.

Първата по-добра ситуация в двубоя бе за Лацио. В 27-ата минута Тома Башич стреля от позици около точката за дузпата, но Лоренцо Монтипо бе заел добра позиция и успя да блесне със спасяване.

Второто интересно положение през първата част, дойде в края ѝ. Тома Анри опита да излъже стража на Лацио директно от корнер, но топката рикошира от напречната греда.

В 59-ата минута Адам Марушич се озова очи в очи с вратаря, но един от защитниците на Верона се намеси и изчисти топката.

Попадението за Лацио падна в 68-ата минута. След добър пробив на Сергей Милинкови-Савич, Чиро Имобиле заби топката под гредата отблизо с глава.

В 85-ата минута Лоренцо Монтипо реагира страхотно, след като Матео Канчелиери стреля към долния десен ъгъл.

В първата минута на добавеното време на срещата гол на Лацио не бе зачетен заради засада. В 96-ата обаче Луис Алберто се разписа за 2::0, а секунди след това прозвуча последният съдийски сигнал.