Лацио срещу Юве за Купата, Антов грешник за трофея

03:39 - 20 Януари 2023
2404

Лацио победи с 1:0 Болоня и се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Италия по футбол.

Единственото попадение в двубоя реализира Фелипе Андерсон в 33-ата минута след асистенция на Педро.

Домакините отправиха шест удара към вратата на съперника, но отбелязаха само един гол, докато гостите нямаха точен удар през целия двубой.

Специя и защитникът Петко Христов отпаднаха от турнира. Българският национал беше титуляр за "орлетата" в поражението с 2:5 при гостуването срещу Аталанта в мач от осминафиналите.

Христов получи жълт картон в 66-ата минута заради грубо нарушение. Бранителят остана на терена до 74-ата минута, когато беше заменен от Келвин Амиан.

В следващия кръг от турнира Аталанта ще се изправи срещу Интер Милано.

Ювентус трудно преодоля съпротивата на Монца, но все пак успя да спечели сблъсъка между двата тима от 1/8-финала за Купата на Италия с 2:1 и да се класира за следващата фаза на турнира.

Мойс Кийн откри резултата в 8-ата минута, но Матия Валоти изравни в 25-ата.

Победното попадение за торинци бе дело на Федерико Киеза в 78-ата минута, а вина за гола имаше и българският бранител на гостите Валентин Антов, който не успя да спре пробива на крилото на Юве, който впоследствие реализира изключително красив гол, с който донесе успеха на своя тим.

Така "старата госпожа" си отмъсти за загубата от този съперник в първенството и си уреди среща с Лацио на 1/4-финала