Лацио завърши с 8 човека срещу Милан

Футбол
09:34 - 02 Март 2024
2265

Късен гол на резервата Ноа Окафор донесе победата на Милан при гостуването на Лацио, завършило при 1:0 с хаотични сцени в среща от 27-ия кръг на италианската футболна Серия А.

Домакините останаха с човек по-малко в 57-ата минута, когато защитникът Лука Пелегрини получи втори жълт и съответно червен картон за нарушение срещу Кристиан Пулишич.

Лацио приключи двубоя с общо осем футболисти след като защитникът Адам Марушич получи директен червен картон в четвъртата минута на добавеното време за нарушение срещу Леао, а две минути по-късно същото се случи и с Матео Гендузи след спречкване с Пулишич.

Милан прекъсна серията си от три мача без успех във всички турнири и заема третото място във временното класиране с 56 точки, докато след второто си поредно поражение Лацио е осми с 40 точки в актива си. Лидер в Италия е Интер с 69 точки, а вторият Ювентус има 57 към момента.