Лаутаро спаси Интер в Сан Себастян

Кошмарно начало провали Бенфика срещу РБ Залцбург

10:58 - 21 Септември 2023
1577

Реал Сосиедад и Интер завършиха наравно 1:1 в Сан Себастиан в първия им двубой от група D на Шампионската лига.

Домакините взеха ранен аванс чрез гол на Брайс Мендес още в 4-тата минута, но в 87-ата Лаутаро Мартинес възстанови равенството с единствения точен удар на „нерадзурите“ в мача. В средата на втората част гостите можеха да останат без своя халф Николо Барела, чийто червен картон беше отменен след намесата на ВАР.

Симоне Индзаги направи цели пет промени в стартовия състав, който разгроми Милан с 5:1 през миналия уикенд. Така три от новите попълнения на Интер за първи път започнаха като титуляри под ръководството на наставника. Става въпрос за защитника Бенжамен Павар, левия халф-бек Карлос Аугусто и нападателя Марко Арнаутович, които замениха съответно Матео Дармиан, Федерико Димарко, и Маркюс Тюрам. Освен това Стефан де Фрай се завърна за сметка на Франческо Ачерби, а отсъстващият Хакан Чалханоолу беше заместен от Кристиян Аслани. Капитанът Лаутаро беше партньорът на Арнаутович в атака. Домакините пък бяха подредени в 4-4-2 с Такефуса Кубо и Микел Оярсабал в предни позиции.

Бенфика загуби с 0:2 домакинството си на РБ Залцбург в среща от група "D" на Шампионската лига. Португалците останаха с човек по-малко още в 13-ата минута заради червен картон на Антонио Силва, а Роко Шимич превърна отсъдената дузпа в гол. Преди това гостите получиха още един наказателен удар, пропуснат от Карим Конате. Австрийският тим реши всичко в своя полза в 51-ата минута с точен изстрел на Оскар Глох.

Дори и в намален състав, Бенфика имаше по-голямо притежание на топката и отправи повече удари, но футболистите на РБ Залцбург много добре използваха възможностите си и дадоха заявка, че ще се опитат да преодолеят групата, в която са още Интер и Реал Сосиедад.