Леганес отново ще играе в Ла Лига

"Краставичарите" се завръщат с Валядолид в елита

11:21 - 03 Юни 2024
1799

Леганес се завръща в Ла Лига след период от 4 години, след като победи Елче с 2:0 у дома в мач от последния кръг в Ла Лига 2.

Успехът за Леганес дойде с попадения на Мигел де ла Фуенте и Хуан Крус през първото полувреме, като по този начин „краставичарите“ завършиха на върха в Ла Лига 2 със 74 точки.

Втори в крайното класиране остана Валядолид със 72 точки, който загуби с 1:2 гостуването си на Тенерифе.

Ейбар завърши трети след успех срещу Овиедо в голов спектакъл, завършил 4:3 на „Мунисипал де Ипуруа“, с който събра 71 точки.

Четвъртата позиция бе за Еспаньол, който завърши сезона с убедителен домакински успех с 4:0 над Картахена и 69 точки в актива си.

Спортинг Хихон също ще играе в плейофите за влизане в елита на Испания, след като събра 65 точки с победата си с 1:0 като гост на Елденсе.

Последното място в плейофите остана за Овиедо, който въпреки загубата от Ейбар, остана 6-и със 64 точки, колкото има и 7-ия Расинг Сантандер, който загуби от втория отбор на Виляреал с 0:1 като гост.