Лейкърс с нов успех, този път срещу Минесота

08:07 - 03 Януари 2022
1204

Лос Анджелис Лейкърс записа втора поредна победа от началото на новата година, след като се наложи като домакин над Минесота Тимбърулвс със 108:103 в мач от редовния сезон в НБА. Двубоят в „Crypto.com Arena“ бе изключително равностоен, като двата тима спечелиха по две от четвъртите.

Все пак, ротацията на Франк Вогъл спечели последната четвърт с 30:23 и така се добра до успеха, който е 19-и за „езерняците“ от началото на редовние сезон и по този начин отборът е с нулев баланс, тъй като има и 19 поражения на 7-ото място на Запад. Що се отнася до Минесота, „вълците“ са 9-ия в Западната конференция с 16 победи и 20 загуби.

За пореден път през този сезон най-добър за Лекйрс бе ЛеБрон Джеймс. Краля се отчете с 26 точки, 7 борби и 5 асистенции за 39 минути на паркета и така бе в основата на победата на своя тим.

Най-полезен за гостите от Минесота бе Наз Рийд, като завърши мача с дабъл-дабъл (23 точки, 11 борби и 2 асистенции), но това не бе достатъчно за тима му да стигне до успеха.