Летящ старт за Валенсия

Реал Сосиедад едва спаси точката срещу Алавес

11:02 - 03 Януари 2024
1258

Валенсия се наложи над Виляреал с 3:1 на „Местая“ в мач от 19-ия кръг в испанската Ла Лига. Роман Йеремчук даде аванс на „прилепите“ в 4-ата минута, а Пепелу удвои преднината за домакините в 27-ата минута от дузпа, преди да вкара третия гол за своя тим отново от бялата точка в 57-ата минута.

Почетното попадение за Виляреал бе дело на Жерар Морено в 73-ата минута.

След този успех Валенсия дръпна до 9-то място в класирането в Ла Лига с актив от 26 точки, докато Виляреал остава на 13-та позиция с 19 пункта.

Реал Сосиедад и Алавес завършиха 1:1 на „Реале Арена“ в мач от 19-ия кръг в испанската Ла Лига.

„Чуриурдин“ останаха с човек по-малко на терена, след като в 36-ата минута Алекс Ремиро си изкара комичен директен червен картон. Луис Риоха даде аванс на Алавес от дузпа в 76-ата минута, а Мартин Субименди възстанови паритета и спаси точката за Сосиедад с гол дълбоко в добавеното време.

След спечелената точка Алавес има 17 точки в актива си, заемайки 15-то място във временното класиране, докато Реал Сосиедад е на 6-та позиция с 32 пункта.