Левски би словенци в третата си контрола

Сините отбелязаха и двете си попадения през първото полувреме, Божинов влезе резерва в края

17:59 - 27 Януари 2021
1710

Левски игра силно и спечели с 2:1 срещу словенския Копер в третата си контрола на хърватска земя. Головете за "сините" реализира Наджъл Робърта и Стивън Петков през първото полувреме.

А това бе най-малкото, с което словенците можеха да се отърват. Здравко Димитров отправи над 4 удара само до 20-ата минута, а Насиру Мохамед също игра много силно. Изнервени от силната игра на Левски, Хюсеинович от словенците получи червен картон за много безобразно нарушение срещу младия Патрик-Габриел Галчев. Копер вкара друг играч на негово място. През втората част Церович върна един гол за Копер след като защитата на "сините" не се ориетира добре при едно центриране. Следващата контрола на Левски е в събота срещу Олимпия Любляна в Умаг.

До момента Левски имаше загуба и победа в проверките. Преди седмица Левски загуби с 1:2 от друг словенски отбор Домжале. А в неделя, тимът на Славиша Стоянович надви полския Подбескидзе с 1:0 отново в Пореч. Направи впечатлевие, че капитанът на Левски Николай Михайлов, както и Мартин Райнов бяха извън групата. Иначе Славиша Стоянович направи доста промени в стартовия състав в сравнение с мача срещу поляците. В игра са Ребин Сулака, Симеон Славчев, Насиру Мохамед , Илия Юруков и Стивън Петков. Хърватинът Анте Врличак, който караше проби в тима и взе участие в последната проверка, не бе в състава. Мачът се забави с пет минути, заради закъснение на съдиите на двубоя. Все пак той започна в 16:05 часа.

Както и в предната прооверка, "сините" започнаха да атакуват още от първите секунди. Здравко Димитров опита финтове по левия фланг на атаката. Той центрира, но защитник на Копер изчисти преди Робърта да стигне до кълбото. Малко след играч на словенците се отскубна от защитата на Левски и стреля много силно. Звонимир Микулич обаче изби топката.

Левски стигна до първото си чисто голово положение в 12-ата минута. Тогава Насиру Мохамед открадна една топка в центъра на терена. Той пусна страхотен извеждаш пас към Здравко Димитров. Той овляда кълбото, финтира защитник на словенците и стреля. Вратарят на Копер - Иван Варгич обаче спаси с една ръка.

Три минути по-късно отново Здравко Димитров влезе към наказателното поле. Той получи топката и отново стреля, но над вратата.

В 16-ата минута Левски поведе. Насиму Мохамед използва скоростта си и стигна до наказателното поле на противника. Крилото подаде към Здравко Димитров, който този пъти реши да не стреля. Вместо това той изведе Найджъл Робърт, който реализира много хладнокръвно в близкия ъгъл вратаря на Копер.

"Сините" продължиха със силната си игра. Робърта пробва удар с левия крак, но той бе блокиран в корнер. При ъгловия удар Симеон Славчев стреля слабо с глава.

В 23-ата минута Звонимир Микулич се намеси бестящо. Макс Баришич бе изведен сам срещу стража на "сините". Той изпревари вратаря и пробва с глава да го прехвърли. Микулич обаче много ефектно спаси с една ръка.

В 28-ата минута Стивън Петков направи 2:0 за Левски. Насиру Мохамед направе страхотен пробив през центъра на защитата на словенците. Крилото си направи двойни подавания с Робърта и Петков, а след това бе много грубо фаулиран от играч на Копер в наказателното поле. Топката обаче попадна в Петков, който много хладнокръвно реализира за 2:0.

В 30-ата минута футболистът на Копер Мула Хюсеинович направи безобразно нарушение срещу младия Патрик Габриел-Галчев. Талантът извика от болка, а съдията на двубоя изгони играча на Копер. с директен червен картон. Словенците играха няколко минути с човек по-малко, а след това в играта влезе Иван Балта. За радост всичко е наред с Галчев и той продължи да играе.

До края на първото полувреме тепмото спадне и до чисти голови положения не се стигна.

В началото на второто полувреме Патрик-Габриел Галчев изпита болки в дясното си коляно. Левият защитник получи медицинска помощ. Той все пак продължи да играе.

В 55-ата минута Копер вкара попадение. След изпълнение на свободен удар, защитата на "сините" не се ориентира. Там играч на Копер игра с глава, а топката попадне във футболиста Денис Церович, който бе оставен непокрит в малкото наказателното поле на "сините". Стражът Николай Кръстев се опита да му противодейства, но неуспешно и Копер намали резултата.

Левски можеше да вкара и трети гол в 59-ата минута. Тогава след проби на Здравко Димитров по левия фланг топката се озова в резервата Марин Петков, който стреля, но слабо.

В 63-ата минута Робърта стреля много мощно с левия крак. Изстрелът профуча покрай лявата греда на вратаря на Копер.

В следващите минути темпото на двубоя в Пореч спадна. Двата отбора заложиха повече на битка в центъра на терена. Получиха се няколко твърди единоборства.

В 80-ата минута Мартин Петков се опита да мине през защитата на Копер. Той почти успя, но последният защитник, който го делеше от вратата го спря.

Пет минути преди края играч на Копер излезе сам срещу вратаря Николай Кръстев. Стражът на "сините" не трепна и спаси слабия удар на футболиста на словенците. След това Валери Божитнов изведе Мартин Петков в наказателното поле. Младокът стреля от малък ъгъл, но вратаря на Копер изби в корнер.

В последната минута неофициален дебют с екипа на Левски 15-годишния юноша Асен Митков.

Левски - Копер 2:1

Голмайстори: 1:0 Найджъл Робърта 16'; 2:0 Стивън Петков 28'; 2:1 Денис Церович 55'

Левски: 1. Звонимир Микулич (46' - 12. Николай Кръстев), 3. Живко Атанасов (90' - 27. Асен Митков), 5. Ребин Сулака, 6. Ивайло Найденов-К, 22. Патрик-Габриел Галчев (77' - 14. Матео Стаматов), 11. Здравко Димитров (62' - 79. Мартин Петков), 8. Симеон Славчев (62' - 28. Тома Даске), 18. Насиру Мохамед (77' - 41. Георги Александров), 77. Илия Юруков (89' - 2. Алекс Петков), 9. Стивън Петков (46' - 88. Марин Петков), 17. Найджъл Робърта (81' - 86. Валери Божинов)

Треньор: Славиша Стоянович